tradice a kvalitaInteriérové dveře

V interiérových dveřích zastupujeme firmu Zlomek.

Jsme český výrobce interiérových dveří a zárubní a tomuto oboru se věnujeme od roku 1993, kdy jsme se zabývali montážemi. Postupem času se společnost rozrostla o vlastní produkci. Na trhu si budujeme jméno kvalitního českého výrobce. Zakládáme si na spokojenosti zákazníka, která pramení z kvality výrobku. Každé dveře a zárubně jsou vyráběny s náležitou péčí, jelikož se jedná o zakázkovou výrobu. V našich výrobních a obchodních provozech zaměstnáváme 50 pracovníků.

Časté dotazy

Jak poznám, jestli potřebuju dveře pravé nebo levé?

Jaký zvolit typ a rozměr stavebního pouzdra

Základním parametrem je, jestli posuvné dveře budou jednokřídlé, dvoukřídlé nebo teleskopické. Pouzdra se pak vyrábí ve dvou konstrukcích, a sice do SDK (sádrokartonová příčka) nebo do zděné příčky. Tyto pouzdra se od sebe liší použitím omítkářské sítě. Pouzdro pro zdění je opatřeno omítkářskou sítí pro bezproblémové pojmutí zdicích materiálů a pouzdro pro SDK příčku tuto síť nemá.

Tloušťka pouzdra – musíme mít na paměti, že tato tloušťka uvádí konečnou tloušťku příčky po dokončení omítky či obkladu, u SDK po obložení sádrokartonovými deskami. Pokud uvažujete o plných hladkých dveřích nebo dveřích celoskleněných, stavební pouzdro o tloušťce 100mm je dostačující. Chcete-li však dveře prosklené, kvůli zasklívacím rámečkům je nutno zabudovat pouzdro tloušťky alespoň 125mm.

Jaký je rozdíl mezi CPL a HPL?

CPL (Continuous Pressure Laminate) jsou desky o tloušťce 0,2-0,6 mm, vyráběné kontinuálním válcováním při zvýšené teplotě, což urychluje tvrzení pryskyřice. Jsou barevně stálé, snadno udržovatelné, odolné vůči mechanickému poškození a krátkodobému působení vody.

HPL (High Pressure Laminate) se vyrábějí ve stacionárních lisech při vysokém tlaku a teplotě a jsou několikrát odolnější než CPL. Na vrstvy podkladového kraftového papíru je umístěn dekorační papír a následně krycí povrchová vrstva (overlay), která zajišťuje odolnost povrchu. Vyrábějí se v tloušťkách od 0,6 do 1,8mm.

Pro středně namáhané prostředí, jakou jsou obytné prostory či kanceláře, je CPL dostačující.

Jak připravit stavební otvory?

Informace o tom, jak připravit stavební otvory najdete ZDE

Jaké jsou dodací termíny?

Všechny dveře jsou vyráběné na zakázku, a proto nemáme žádné dveře skladem k okamžitému prodeji. Po zaměření naším odborným technikem dveře vyrobíme standardně do 6-8 týdnů od zaplacení zálohy. Montáž dveří je pak plánovaná během následujících 2 týdnů. Při potvrzení objednávky dostanete od nás termín výroby, který je závazný a bude dodržen.

Platí se záloha? Jaká je výše zálohy?

Protože se jedná o zakázkovou výrobu a objednávka je závazná, zákazníci platí zálohu ve výši 50% z ceny díla. Doplatek částky se hradí v hotovosti při převzetí zboží na našich pobočkách nebo po předání díla našim montážníkům.

Jak pečovat o dveře?

 • doporučujeme minimálně jednou za půl roku promazat olejem pro stroje nebo bezbarvým mazacím tukem nejen závěsy ale i zámek.
 • při čištění zárubní, dveřních křídel i všech typů výplní je třeba používat univerzální neutrální čisticí prostředky běžně určené k údržbě nábytkářských výrobků. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky jako organická rozpouštědla, alkalické prostředky, dále drátěnky, čistící písky, atd. Povrch setřete vlhkým hadrem, aplikace mokrých procesů při údržbě dveří a zárubní je nepřípustná.
 • drobná poškození lze opravit barevnými vosky
 • vyvarujte se zavírání rázem za použití síly, které může dveře poškodit
 • prostor přede dveřmi s osazenou automatickou padací lištou musí být udržován čistý, bez drobných pevných částic, v zimním období beze sněhu a ledových vrstev, které by mohly způsobit vzpříčení nebo poškození těsnicí lišty

Jaká je záruční doba?

Na naše výrobky poskytujeme záruku 36 měsíců, budete-li se však o ně starat dle výše uvedených instrukcí, poslouží vám po desetiletí.

Poptat interiérové dveře?

  https://www.lomax-centrum.cz/wp-content/uploads/2020/06/LOMAX-Centrum-logo-2.png
  https://www.lomax-centrum.cz/wp-content/uploads/2023/08/logo-somfy-expert-1-640x414.jpg

  Vzorová kancelář

  po - pá, 7:00 -15:30
  Mimo tuto dobu nás prosím kontaktujte telefonicky a domluvte si schůzku předem.

  Servisní linka

  Naše servisní linka je vám k dispozici
  každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hod.

  Všeobecné obchodní podmínky