Nová zelená úsporám na venkovní stínící techniku

Nyní máte jedinečnou příležitost ušetřit tisíce díky dotacím!

Venkovní žaluzie či rolety patří mezi nejúčinnější varianty stínění v domácnosti. Venkovní žaluzie pak vyniknou v létě díky široké možnosti polohování a schopnosti zadržet až 94 % tepelné energie ze slunečního záření.

Od 15. října 2018 je možné na venkovní stínění získat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Žádosti lze podávat před realizací, během ní, ale také po jejím skončení. Dotace je vyplácena až zpětně po uhrazení celé částky.

Částka, kterou můžete získat se liší podle typu ovládání rolet či žaluzií. Pokud je manuální včetně používání například dálkového ovladače, činí výše dotace 500 Kč/m² zastíněného okna. Existují však i automatické systémy, které stínění ovládají například na základě intenzity slunečního záření. Vy se tak o rolety či žaluzie nemusíte starat a zároveň obdržíte dotaci ve výši 1000 Kč/m² zastíněného okna. V součtu se tak může jednat i o desetitisíce korun.

Dotace lze uplatnit na budovy, u kterých byla podána žádost o stavební povolení nebo ohlášení stavby před 1. červencem 2007. Příjem žádostí je možný až do konce roku 2021. Stínicí techniku je nutné nainstalovat do 24 měsíců od doby, kdy žádost přijme Státní fond životního prostředí. Pokud tedy pořízení tohoto řešení plánujete až na příští rok, žádost můžete určitě podat už nyní.

A jak přesně o dotace žádat? Vše se řeší elektronicky na webu Nová zelená úsporám. Základem je registrace, po které můžete ihned začít s podáním žádosti. Jako první je nutné zařadit žádost do správné kategorie, u stínicí techniky je to tzv. Výzva rodinné domy (RD3). Poté je potřeba vyplnit identifikační údaje žadatele a stavby. V dalších krocích je pak nutné zařadit žádost do správné oblasti podpory – v případě stínicí techniky je to kategorie A.0 – Snižování energetické náročnosti (realizace dílčích opatření). K žádosti se na závěr přikládají i povinné elektronické dokumenty – odborný posudek a krycí list technických parametrů. S jejich vyplněním Vám rádi pomůžeme.

Více informací o Nové Zelené úsporám najdete zde: http://www.svst.cz/stinici-technika-v-programu-nova-zelena-usporam.html

https://www.lomax-centrum.cz/wp-content/uploads/2020/06/LOMAX-Centrum-logo-2.png
https://www.lomax-centrum.cz/wp-content/uploads/2023/08/logo-somfy-expert-1-640x414.jpg

Vzorová kancelář

po - pá, 7:00 -15:30
Mimo tuto dobu nás prosím kontaktujte telefonicky a domluvte si schůzku předem.

Servisní linka

Naše servisní linka je vám k dispozici
každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hod.

Všeobecné obchodní podmínky